Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. júl 2024Meniny má Kamil
< sekcia Slovensko

Opozícia reaguje na inauguráciu prezidenta

Na snímke poslanec Národnej rady SR Milan Majerský (KDH). Foto: TASR Jaroslav Novák

Peter Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, latka je nastavená veľmi vysoko. Na sociálnej sieti to uviedol predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka.

Bratislava 15. júna (TASR) - Predseda opozičného KDH Milan Majerský praje prezidentovi SR Petrovi Pellegrinimu, aby vykonával svoju funkciu so štátnickým prístupom a vždy uprednostnil dobro a záujem všetkých občanov Slovenskej republiky pred záujmami úzkych politických skupín."Až čas ukáže, ako v týchto skúškach obstojí a ako si ho história bude pamätať. Napriek tomu, že nie vo všetkom sa s novým prezidentom zhodneme, želám si, aby sme si toto obdobie pamätali ako obdobie zmieru, súdržnosti a prosperity," podotkol Majerský.

Prezidentovi tiež praje, aby Slovensko dôstojne reprezentoval v zahraničí, bol nadstranícky a nositeľ pokoja. "Peter Pellegrini vstupuje ako prezident do náročného obdobia, keď v spoločnosti panuje veľká nedôvera, nenávisť a nepokoj. Očakávam od prezidenta, že bude prinášať pokoj, rozvahu a spájať rozdelenú spoločnosť," doplnil šéf KDH.

Šimečka: Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, latka je nastavená vysoko


Peter Pellegrini to bude mať ako prezident ťažké, latka je nastavená veľmi vysoko. Na sociálnej sieti to uviedol predseda hnutia Progresívne Slovensko Michal Šimečka v reakcii na inauguráciu novej hlavy štátu. Zároveň jemu aj celému Slovensku praje, aby sa rozhodol správne a bol dobrým prezidentom.

Na snímke podpredseda NR SR Michal Šimečka.
Foto: TASR - Martin Baumann


"Veľa bude záležať od toho, či dokáže narysovať hrubú čiaru za nešťastným, útočným spôsobom volebnej kampane aj za svojimi straníckymi spojencami z minulosti," podotkol Šimečka. Za neštandardný krok považuje Pellegriniho obsadenie pozície čestného predsedu Hlasu-SD. Dôležité tiež podľa šéfa hnutia bude, či sa rozhodne byť prezidentom "na okrasu", sústredeným na status a oficiality, alebo bude prezidentom všetkých ľudí.

B. Gröhling: Verím, že P. Pellegrini neuhne od sľubu byť prezidentom všetkých


Predseda opozičnej SaS Branislav Gröhling verí, že Peter Pellegrini neuhne nielen od svojho oficiálne zloženého prezidentského sľubu, ale ani od sľubu byť prezidentom všetkých, nielen tých, ktorí ho volili či volili koalíciu. Šéf liberálov to uviedol na sociálnej sieti.

Na archívnej snímke predseda opozičnej SaS Branislav Gröhling.
Foto: TASR/AP


"Prezident v prejave správne pomenoval rozdelenú spoločnosť, ktorá stojí pred výzvou zastavenia zla a nenávisti," podotkol. Slovensko podľa Gröhlinga stojí aj pred výzvou k zmiereniu, ku ktorej musí prispieť aj nová hlava štátu. "Prvý krok Peter Pellegrini zvládol," dodal.