Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 24. február 2024Meniny má Matej
< sekcia Slovensko

Majerský si vie predstaviť koalíciu s PS a SaS, spomenul červené čiary

Na snímke predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský počas volebnej noci v centrále KDH v Bratislave 30. septembra 2023. Foto: TASR/Dano Veselský

Majerského teší, že sa jeho hnutie dostalo do parlamentu. Pokračovať chce v práci pre konzervatívneho a kresťanského voliča.

Bratislava 1. októbra (TASR) - Predseda KDH Milan Majerský si vie predstaviť aj prípadnú koalíciu s Progresívnym Slovenskom (PS) a SaS, no pripomenul červené čiary, ktoré si KDH "nakreslilo". Vyhlásil, že nemôže zradiť voličov hnutia. Na otázku o prípadnej spolupráci so Smerom-SD reagoval, že postoj musí odsúhlasiť celoslovenská rada KDH. Tá by mala zasadnúť o dva týždne.

"Musím rešpektovať, ako predseda KDH, rozhodnutie celoslovenskej rady," reagoval Majerský na otázky o povolebnej spolupráci a koalícii so Smerom-SD. Nechce robiť predčasné závery o tom, čo by pre hnutie znamenala spolupráca s touto stranou.

Možností na zloženie vládnej koalície vidí viacero. Otázne však podľa neho bude, či sa tieto scenáre aj podarí naplniť. Deklaroval, že KDH neakceptuje podmienku hnutia OĽANO a priatelia na vyplatenie 500-eurových odmien za účasť vo voľbách.

Majerského teší, že sa jeho hnutie dostalo do parlamentu. Pokračovať chce v práci pre konzervatívneho a kresťanského voliča.