Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 25. jún 2024Meniny má Olívia a Tadeáš
< sekcia Slovensko

Envirorezort opäť potvrdil súhlas s výstavbou Nemocnice budúcnosti

Ilustračná foto. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Som rád, že v tejto otázke zvíťazila profesionalita a odbornosť, uviedol primátor Martina Ján Danko.

Martin 7. decembra (TASR) - Ministerstvo životného prostredia (MŽP) SR zamietlo rozklady odporcov výstavby novej nemocnice v Martine proti záverečnému stanovisku odboru posudzovania vplyvov na životné prostredie (EIA). Podľa hovorkyne mesta Zuzany Kalmanovej ministerstvo opätovne potvrdilo súhlasné stanovisko z júna 2021.

Pripomenula, že MŽP v júni vydalo záverečné súhlasné stanovisko s výstavbou Nemocnice budúcnosti v Martine. "Proti záverečnému stanovisku však odporcovia výstavby podali rozklady, ktoré vyjadrovali nesúhlas a žiadali prehodnotenie projektu. Ministerstvo rozklady preskúmalo a 2. decembra rozhodlo o ich zamietnutí a opätovnom potvrdení svojho pôvodného stanoviska," uviedla Kalmanová.

"Som rád, že v tejto otázke zvíťazila profesionalita, odbornosť a Nemocnica budúcnosti v Martine môže začať naberať reálne kontúry. Verím, že práve v čase, keď je zdravotná starostlivosť najdôležitejšou témou v spoločnosti, ide o dobrú správu nielen pre Martin, ale pre celé Slovensko," skonštatoval primátor Martina Ján Danko.

Posudzovanie vplyvov na životné prostredie je podľa Kalmanovej nevyhnutné pre územné a stavebné konanie. "Rozhodnutie MŽP je konečné a nie je možné sa proti nemu odvolať," dodala.