Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 12. jún 2024Meniny má Zlatko
< sekcia Slovensko

Matoviča mrzia politické hry v strane Za ľudí

Na archívnej snímke podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič. Foto: TASR - Martin Baumann

Už mi to tak pripadá, že kto z koho a vôbec sa nepozeráme na záujem ľudí a Slovenska, ale iba na to, aby teraz jedno krídlo bolo silnejšie ako druhé. Už by sa to mohlo skončiť, povedal Matovič.

Bratislava 21. júla (TASR) - Ministra financií a lídra OĽANO Igora Matoviča mrzia politické hry v súvislosti so situáciou v strane Za ľudí. Zdá sa mu, že sa pritom už nehľadí na záujem ľudí, ale na posilnenie jednej časti strany. Verí, že poslanci z frakcie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí) si pamätajú sľuby ľuďom a budú podporovať vládnu koalíciu aj po prípadnej zmene síl v poslaneckom klube strany po návrate Michala Luciaka, ktorý končí ako štátny tajomník rezortu spravodlivosti.

"Mrzia ma tieto politické hry, už mi to tak pripadá, že kto z koho a vôbec sa nepozeráme na záujem ľudí a Slovenska, ale iba na to, aby teraz jedno krídlo bolo silnejšie ako druhé. Už by sa to mohlo skončiť," povedal Matovič. V súvislosti s prípadným prerozdelením síl v poslaneckom klube Za ľudí a posilnením Kolíkovej frakcie po návrate Luciaka do NR SR predpokladá, že sa Kolíková snaží "zvyšovať svoju hodnotu a ostatných partnerov tlačiť do kúta". Verí, že poslanci v jej frakcii sú svojprávni a budú podporovať koalíciu naďalej.V súvislosti so zastúpením Kolíkovej frakcie na rokovaniach koaličnej rady zopakoval, že má dve časti. Jednou je rokovanie lídrov strán, kde podľa jeho slov Kolíková doteraz prístup nemala ani mať nebude. Dodal, že druhou je rokovanie zástupcov strán, kde Kolíková chodievala a asi aj bude chodiť.

Vláda v stredu schválila odvolanie Luciaka z postu štátneho tajomníka rezortu spravodlivosti. Mal by sa vrátiť do NR SR ako poslanec. Líderka Za ľudí Veronika Remišová hovorí o straníckych intrigách a snahe zmeniť prerozdelenie síl v poslaneckom klube. Luciak by mal nahradiť Vieru Leščákovú (Za ľudí), ktorá sa nepridala ku Kolíkovej frakcii. Remišová verí, že sa Kolíkovej krídlo nezníži aj k výmene predsedníčky klubu Jany Žitňanskej. Kolíková ešte v úvode týždňa pre TASR odmietla ambíciu vymeniť Žitňanskú.