Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 22. marec 2023Meniny má Beňadik
< sekcia Slovensko

Medziriadky hľadajú talentovaných literárnych autorov do 26 rokov

Ilustračná snímka. Foto: TASR/DPA

Literárna súťaž prebieha od 7. februára do 31. marca. Po prečítaní textov porotou dostanú vybraní autori pozvánku na pobyt, ktorý sa bude konať od 20. do 26. augusta v obci Pruské.

Bratislava 9. februára (TASR) – Týždňový pobyt s lektormi a ďalšími umelcami čaká najúspešnejších v literárnej súťaži Medziriadky. Rovnomenné občianske združenie vyhlásilo 14. ročník súťaže, do ktorej sa môžu zapojiť autori do 26 rokov. Svoju prózu, poéziu alebo drámu môžu posielať do 31. marca.

"Päťdesiat najlepších bude mať možnosť ísť na týždňový pobyt plný workshopov, rozborov, ale aj kultúrneho a zábavného programu," uviedla pre TASR PR manažérka Veronika Hubinská. Dodáva, že Medziriadky sú štvrtým rokom súťažou bez ocenení, odmenou pre zúčastnených je samotný pobyt.

Prihlásené texty bude posudzovať odborná porota v zložení Miroslav Dacho, Milan Děžinský, Tomáš Hučko, Mária Klapáčková, Eva Kollárová, Katarína Kucbelová, Dominika Madro, Juraj Raýman a Marta Součková.

Počas letnej školy môžu nádejní prozaici či poeti tiež dostať spätnú väzbu aj od ďalších etablovaných autorov.

Literárna súťaž prebieha od 7. februára do 31. marca. Po prečítaní textov porotou dostanú vybraní autori pozvánku na pobyt, ktorý sa bude konať od 20. do 26. augusta v obci Pruské. Ďalšie informácie nájdu záujemcovia na webstránke Medziriadky.sk.