Bratislava 19. novembra (TASR) - Povolenie Spojených štátov amerických pre Ukrajinu používať rakety dlhého doletu ATACMS na ciele v Rusku je podľa štátneho tajomníka Ministerstva obrany SR Igora Melichera ukážkovým prejavom zbabelosti a aktívneho popierania demokracie zo strany odchádzajúceho prezidenta Joea Bidena. Melicher to vyhlásil na sociálnej sieti.
"Celé dva roky Biden túto možnosť Ukrajine upieral, pretože stále existovala možnosť víťazstva 'demokratov' v prezidentských voľbách. Dnes, keď už je po voľbách a nový prezident sa ešte neujal úradu, Biden a jeho administratíva urobili zbabelý krok," myslí si Melicher.
Európska únia podľa štátneho tajomníka presunutím takmer 400 miliárd eur do vojenského sektora potvrdzuje, že chce predlžovať vojnu na Ukrajine a "preniesť ťarchu jej financovania z rozpočtu Spojených štátov na plecia Európanov".
Viaceré americké a európske médiá v nedeľu (17. 11.) informovali, že americký prezident Joe Biden povolil ukrajinskej armáde použiť rakety ATACMS na zasiahnutie cieľov na ruskom území.