Quantcast
< sekcia Slovensko

Meteorológovia varujú pred búrkami, očakávajú sa popoludní a večer

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch.

Bratislava 20. júna (TASR) - Búrky zasiahnu v pondelok takmer celé územie Slovenska. Na západnom Slovensku sa prudké lejaky spojené s nárazmi vetra a krúpami očakávajú už popoludní. Večer a v noci sa presunú do okresov na strednom a východnom Slovensku. Poobede platia aj výstrahy pred vysokými teplotami. Slovenský hydrometeorologický ústav (SHMÚ) o tom informuje na webovej stránke.

"Intenzívny dážď môže vyvolať prechodný vzostup vodných hladín na malých tokoch a výskyt povodňových úkazov mimo tokov, ako sú stekanie vody zo svahov, bahnotok, zatopenie pivníc, podchodov, podjazdov a podobne," upozornili meteorológovia.

Vietor môže spôsobiť škody menšieho rozsahu na porastoch a objektoch. Riziko predstavujú poletujúce trosky a nezabezpečené predmety. Krúpy môžu poškodiť vegetáciu a prechodne obmedziť cestnú premávku.

Okrem výstrah pred búrkami platia v pondelok popoludní na Slovensku aj prvostupňové výstrahy pred vysokými teplotami. Týkajú sa skoro celého Slovenska s výnimkou severných okresov. V čase od 14.00 h do 18.00 h sa očakávajú teploty 33 až 34 stupňov Celzia. Výstrahy druhého stupňa meteorológovia po aktualizácii stiahli.