< sekcia Slovensko

Migračný úrad bude spolupracovať s gréckym ministerstvom pre migráciu

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Spolupráca bude zahŕňať výmenu odborných poznatkov v oblasti sociálnej práce, identifikácie zraniteľných osôb a riešenia konfliktov v utečeneckých táboroch.

Bratislava 1. augusta (TASR) - Migračný úrad Ministerstva vnútra (MV) SR bude od jesene tohto roka spolupracovať s gréckym ministerstvom pre migráciu a azyl. Spolupráca bude zahŕňať výmenu odborných poznatkov v oblasti sociálnej práce, identifikácie zraniteľných osôb a riešenia konfliktov v utečeneckých táboroch. Rezort vnútra o tom informoval na sociálnej sieti.

"Slovensko kapacitne posilní sociálnu prácu v jednom zo siedmich táborov v Aténach a podporí ho aj materiálnou pomocou v podobe školských pomôcok a hygienických potrieb," priblížilo ministerstvo. Okrem sociálnych pracovníčok migračného úradu sa skúma aj možnosť nasadenia kolegov z antikonfliktného tímu polície do terénnej alebo školiteľskej práce v Grécku.

„Veľmi nás potešilo, že grécka strana prijala náš návrh s vďakou a slovami, že Slovensko je prvou krajinou, ktorá Grécku ponúkla bilaterálnu spoluprácu v uvedenej podobe a v tejto oblasti,“ skonštatovala riaditeľka odboru migrácie a integrácie migračného úradu Petra Achbergerová. Ako dodala, pre slovenských pracovníkov je to možnosť, ako si prehlbovať a rozširovať vlastné vedomosti a pracovné skúsenosti, keďže azylové zariadenia na Slovensku sú obsadené len v minimálnej miere.