Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 24. marec 2023Meniny má Gabriel
< sekcia Slovensko

Mikulec:PZ potrebuje ľudí, ktorí si budú ctiť zásadu pomáhať a chrániť

Na snímke dole uprostred minister vnútra SR Roman Mikulec (OĽaNO) počas slávnostného otvorenia nového akademického roka 2020/2021 v Akadémii Policajného zboru 10. septembra 2021 v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Ministerstvo sa podľa neho snaží napríklad o zlepšenie pracovných podmienok alebo nastavenie štruktúry tak, aby Policajný zbor odzrkadľoval 21. storočie.

Bratislava 10. septembra (TASR) – Policajný zbor potrebuje rozumných, vzdelaných, šikovných mladých ľudí, ktorí si budú naozaj ctiť a reprezentovať zásadu a „pomáhať a chrániť“. Prispejú tak k prinavráteniu dôvery občanov voči Policajnému zboru a k zatraktívneniu práce príslušníkov polície. Minister vnútra Roman Mikulec (OĽANO) to uviedol na piatkovom slávnostnom otvorení akademického roka v Akadémii Policajného zboru v Bratislave spojenom s imatrikuláciou 88 kadetov a 56 poslucháčov odborov civilného zamerania.„Ministerstvo vnútra v súčasnej dobe aktívne pracuje na reorganizácii Policajného zboru s cieľom, aby sa stal dlhodobo udržateľným, funkčným a reflektoval na požiadavky súčasnej doby, a najmä občanov SR,“ deklaroval minister v príhovore.

Ako pripustil šéf rezortu vo vyjadrení pre TASR, práca policajta by mohla byť atraktívnejšia. „Všetci máme pred sebou spoločne veľmi veľa úloh na to, aby sme toto povolanie ešte zatraktívnili,“ poznamenal. Ministerstvo sa podľa neho snaží napríklad o zlepšenie pracovných podmienok alebo nastavenie štruktúry tak, aby Policajný zbor odzrkadľoval 21. storočie.„Zatiaľ sme nastavení tak, že výučba sa bude uskutočňovať prezenčne,“ povedala rektorka akadémie Lucia Kurilovská. „Snažíme sa v zmysle opatrení všetko dodržiavať. Aj máme prehľad, ktorí sú zaočkovaní, ktorí nový koronavírus prekonali,“ načrtla v súvislosti s pandemickou situáciou. Ako priblížila, hlavne kadeti majú veľa praktickej výučby. V minulom akademickom roku namiesto nej chodili na obvodné policajné oddelenia. Rektorka zároveň ocenila pretrvávajúci záujem o štúdium. Napríklad na kadetov sa hlásilo 600 uchádzačov, pričom prijímali 100.