< sekcia Slovensko

Minister J. Naď sa rozlúčil s britským veľvyslancom A. Garthom

Na archívnej snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO). Foto: TASR Jaroslav Novák

Minister poďakoval britskému veľvyslancovi za prácu v prospech slovensko-britských vzťahov počas takmer šesťročného obdobia, ktoré Garth strávil na Slovensku.

Bratislava 13. júla (TASR) - Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v pondelok na pôde rezortu obrany prijal mimoriadneho a splnomocneného veľvyslanca Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska akreditovaného v SR Andrewa Gartha. Išlo o rozlúčkové stretnutie, keďže Garth končí svoje pôsobenie na poste veľvyslanca Spojeného kráľovstva na Slovensku. TASR informovala hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Pri tejto príležitosti mu šéf rezortu obrany udelil medailu ministra obrany SR I. stupňa. Minister poďakoval britskému veľvyslancovi za prácu v prospech slovensko-britských vzťahov počas takmer šesťročného obdobia, ktoré Garth strávil na Slovensku. "Jeho podpora prispela k úzkemu a strategickému partnerstvu medzi Slovenskom a Spojeným kráľovstvom. Dúfame, že tak spolupráca, ako aj aktivity pozastavené v dôsledku pandémie COVID-19 sa čoskoro obnovia," povedal Naď.

Počas stretnutia šéf rezortu obrany vyzdvihol jednotlivé oblasti bilaterálnej spolupráce vrátane obnovenia účasti slovenského zástupcu na kurze Kráľovskej vysokej školy obranných štúdií a možnosti výcviku príslušníkov Ozbrojených síl SR vo výcvikovom centre hasičov v Spojenom kráľovstve. Zároveň uistil veľvyslanca Gartha o zámere pokračovať v plnení záväzkov v rámci NATO a vyjadril tiež podporu ďalšej spolupráci aj po brexite.