Quantcast
< sekcia Slovensko

Minister J. Naď vyzval na návrat k hodnotám Nežnej revolúcie

Na archívnej snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) v Bratislave 12. marca 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Zároveň ocenil iniciatívu mesta Nitra, ktoré získalo fragmenty Berlínskeho múru.

Bratislava/Nitra 16. novembra (TASR) – November 1989 ukázal silu a jednotu spoločnosti bojujúcej za hodnoty slobody a demokracie. Minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽANO) to uviedol v utorok v Nitre na spomienkovom podujatí pri príležitosti 32. výročia 17. novembra.

Vyzval zároveň na návrat k hodnotám, ktoré požadovali ľudia v uliciach a námestiach počas Nežnej revolúcie. "Spomeňme si na ten entuziazmus s očakávaním lepších zajtrajškov a začnime už dnes konať tak, aby sme sa o ne pričinili – zodpovedne a rešpektujúc slobody a práva druhých. Napríklad aj právo na zdravie,“ podotkol Naď.

Zároveň ocenil iniciatívu mesta Nitra, ktoré získalo fragmenty Berlínskeho múru. Tie sú základom miestneho pamätníka slobody, ktorý realisticky pripomína skutočnosti totalitných režimov.

Spomienkové podujatie v Nitre sa uskutočnilo za účasti predstaviteľov rezortu obrany vrátane Ozbrojených síl (OS) SR, samosprávy, nemeckej veľvyslankyne v SR Barbary Wolfovej, oblastnej organizácie Konfederácie politických väzňov Slovenska, novinárskej a tiež akademickej obce.