< sekcia Slovensko

Minister zdravotníctva varuje pred príliš rýchlym uvoľnením opatrení

Na snímke minister zdravotníctva SR Vladimír Lengvarský (nominant OĽaNO) počas tlačovej konferencie k výjazdovému očkovaniu imobilných pacientov v domácnostiach v trnavskej mestskej časti Modranka 16. apríla 2021. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Nechceme urobiť chyby iných krajín, ktoré príliš rýchlo uvoľnili opatrenia a potom na to doplatili, povedal Lengvarský.

Trnava 16. apríla (TASR) - Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský (nominant OĽANO) plánuje trvať na tom, aby zákaz vychádzania zostal naďalej v platnosti. Podľa neho stále existuje vysoké riziko zhoršenia epidemickej situácie. Povedal to počas pracovného výjazdu v Trnave.

"Od pondelka (19. 4.) sa ide otvárať veľa prevádzok a my ešte stále nemáme presné dáta, ako sa na situácii prejavili sviatky Veľkej noci, to príde s dvoj- až trojtýždňovým oneskorením. Nechceme urobiť chyby iných krajín, ktoré príliš rýchlo uvoľnili opatrenia a potom na to doplatili," povedal minister.Doplnil, že testovacia stratégia obyvateľstva sa pripravuje, bude sa zameriavať najmä na rizikové skupiny - školy, veľké podniky, miesta, kde sa stretáva väčšie množstvo ľudí. "Chceme, aby sme čím menej bežných občanov trápili pravidelným antigénovým testovaním," uviedol Lengvarský.