Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 22. február 2024Meniny má Etela
< sekcia Slovensko

Minulý týždeň došlo k trom zrážkam človeka s vlakom

Ilustračné foto Foto: TASR

Jedna bola smrteľná - muža zrazil v úseku Barca - Košice rýchlik.

Bratislava 29. januára (TASR) - Minulý týždeň došlo k trom zrážkam človeka s vlakom. Jedna bola smrteľná - muža zrazil v úseku Barca - Košice rýchlik. Ďalšie dve zrážky sa stali v úsekoch výhybňa Studený Potok - Tatranská Lomnica a Bratislava predmestie – Bratislava-Nové mesto. Informovala o tom hovorkyňa Železníc Slovenskej republiky (ŽSR) Martina Pavliková.

Došlo aj k zrážke auta s vlakom na zabezpečenom priecestí, a to v úseku Čadca – Čierne pri Čadci. "Posádka auta, ktorú tvoril vodič a tri maloleté osoby, bola prevezená na ošetrenie do nemocnice v Čadci," uviedla Pavliková. Pripomína, že pred železničným priecestím si musia počínať vodiči mimoriadne opatrne. "Najmä sa presvedčiť, či môžu bezpečne prejsť cez železničné priecestie," zdôraznila. Pozor si musia dávať aj cyklisti a chodci.

Minulý týždeň bolo podľa jej slov zmeškaných 14 vlakov osobnej dopravy. "Časť vlakov bola odrieknutá a nahradená náhradnou autobusovou dopravou," doplnila hovorkyňa. ŽSR riešili aj prípady vandalizmu či pokusu o samovraždu. "V úseku Devínska Nová Ves zastávka - Železná Studienka bola znížená rýchlosť vlakov z dôvodu podozrenia na pokus o samovraždu," uviedla hovorkyňa. Osobu zadržala polícia.