Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 23. marec 2023Meniny má Adrián
< sekcia Slovensko

Mistrík plánuje vstup do politiky, zatiaľ nepovedal s kým

Prezident SR Andrej Kiska ocenil pri príležitosti 25. výročia vzniku Slovenskej republiky 25 osobností spoločenského a kultúrneho života v Bratislave v pondelok 1. januára 2018. Na snímke chemik Robert Mistrík si prebral štátne vyznamenanie Pribinov kríž I. triedy. Foto: TASR/Pavel Neubauer

Mistrík už v minulosti kandidoval na prezidenta SR, z boja odstúpil v prospech Zuzany Čaputovej.

Bratislava 8. februára (TASR) - Vedec Robert Mistrík plánuje vstup do politiky. Nekonkretizoval zatiaľ, s ktorou stranou debatuje. Pre TASR zdôraznil, že preferuje kultivovanú spoluprácu demokratických síl.

"Pripravujeme konkrétne kroky na vytvorenie novej politickej nádeje pre Slovensko," uviedol Mistrík pre TASR. Na otázku, či má bližšie k prípadnému projektu Eduarda Hegera alebo k Mikulášovi Dzurindovi a jeho Modrej koalícii, odpovedal, že spoluprácu by poňal širšie a nie úzkoprso.

V súčasnej situácii považuje za jediné racionálne riešenie kultivovanú spoluprácu demokratických síl, spojenia osvedčených a nových tvári a hľadanie najlepších odborných riešení. "Mali by sme už konečne skončiť s kikiríkaním na malých a ešte menších smetiskách a začať hľadať zmysluplný ekonomický, vzdelávací, zdravotnícky, sociálny a zahraničnopolitický program pod jednou vlajkou. Ešte nie je neskoro," poznamenal pre TASR.

Na otázku, či zvažuje kandidatúru na prezidenta alebo skúsi kandidovať do parlamentu, reagoval, že všetko závisí od situácie v najbližších mesiacoch. "Za pecou sedieť určite nebudem," uzavrel.

Vedec Pavol Čekan pre TASR uviedol, že neuvažuje o kandidatúre vo voľbách do Národnej rady SR. Nebude sa podľa vlastných slov uchádzať ani o post prezidenta.

Mistrík už v minulosti kandidoval na prezidenta SR, z boja odstúpil v prospech Zuzany Čaputovej. Verejnosti sa opäť pripomenul počas pandémie nového koronavírusu, keď sa viac zviditeľnil aj Čekan. Ako odborníci sa angažovali pri hľadaní riešení a opatrení.