< sekcia Slovensko

M. Kotleba odmieta, že by J. Cuper strane spomenul meno Mariana K.

Marián Kotleba, archívna snímka. Foto: TASR/Michal Svítok

Na otázku, či si vie po voľbách predstaviť Kotleba spoluprácu so Smerom-SD, odpovedal, že vládna strana sa zo spolupráce vylučuje sama a to tým, ako koná.

Bratislava 26. augusta (TASR) - Predseda ĽSNS Marian Kotleba odmietol, že by im bývalý poslanec za HZDS a obhajca Ivana Lexu Ján Cuper spomenul meno podnikateľa Marian K. v čase, keď s ním strana spolupracovala. Povedal to v pondelok na tlačovej konferencii.

"Absolútne s tým nemáme nič spoločné. S pánom Cuperom sme komunikovali len ako s naším asistentom, človekom, u ktorého sme si vážili právne skúsenosti. S jeho službami sme veľmi spokojní neboli, naše cesty sa rozišli, to je všetko," skonštatoval Kotleba. Odmieta, že by mu Cuper niekedy spomenul Mariana K.

Na otázku, či si vie po voľbách predstaviť spoluprácu so Smerom-SD, odpovedal, že vládna strana sa zo spolupráce vylučuje sama a to tým, ako koná.

Reagoval tak na údajnú komunikáciu Mariana K., v ktorej mal podľa portálu Aktuality.sk spomínať ĽSNS ako poistku vlády Roberta Fica (Smer-SD) po vražde Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Marian K. mal tvrdiť, že na Najvyššom súde SR vybaví, aby podnet generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára na zrušenie strany odmietli. Voči informáciám sa ohradil aj vládny Smer-SD.