Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Slovensko

Ministerstvo obrany pripravuje rekonštrukciu na letisku Kuchyňa

Ilustračné foto. Foto: TASR - Martin Baumann

V ďalších rokoch sa majú na letisku Kuchyňa realizovať ďalšie projekty, napríklad vybudovanie záchytného lanového zariadenia BAK či výstavba hangáru ľahkej konštrukcie.

Bratislava 25. júla (TASR) – Ministerstvo obrany SR hľadá zhotoviteľa realizačných stavebných prác na rekonštrukciu prevádzkových plôch na letisku Kuchyňa. Predpokladaná hodnota zákazky je 4,13 milióna eur bez DPH, ponuky možno predkladať do 3. augusta. Vyplýva to z oznámenia zverejneného vo vestníku Úradu pre verejné obstarávanie.

„Po úspešnom ukončení procesu verejného obstarávania a uzatvorení zmluvy o dielo bude možné začať s rekonštrukčnými prácami, ktoré budú závislé od klimatických podmienok,“ načrtla pre TASR hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kovaľ Kakaščíková. Prevádzkové plochy by mali zrekonštruovať do troch mesiacov od odovzdania a prevzatia staveniska.

Projekt rekonštrukcie a rozšírenia prevádzkových plôch letiska Kuchyňa odsúhlasila vláda v máji 2020. Ako vtedy priblížil minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO), techniku z letiska Sliač počas rekonštrukcie presunú do Kuchyne, preto je potrebná nevyhnutná oprava tunajšieho letiska.

Stavba má pozostávať z troch častí. Prevádzkovú plochu plánujú zrekonštruovať a rozšíriť o 20 metrov. Dostavať sa má tiež dažďová kanalizácia, čiže odvodňovanie plochy. Súčasťou projektu je aj vybudovanie verejného osvetlenia.

V ďalších rokoch sa majú na letisku Kuchyňa realizovať aj ďalšie projekty, napríklad vybudovanie záchytného lanového zariadenia BAK, výstavba hangáru ľahkej konštrukcie či vybudovanie spojovacej dráhy ECHO 2.