< sekcia Slovensko

Na najväčšom tohtoročnom cvičení v SR sa zúčastní takmer 1500 vojakov

Minister obrany SR Peter Gajdoš, archívna snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Cieľom Slovak Shield 2018, jedného z najvýznamnejších vojenských cvičení v stredoeurópskom priestore, je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby.

Bratislava 5. augusta (TASR) - Ozbrojené sily SR sa pripravujú na najväčšie tohtoročné medzinárodné cvičenie Slovak Shield 2018, ktorého sa v septembri zúčastní takmer 1500 slovenských vojakov a príslušníkov zahraničných ozbrojených síl.

"Okrem našich preverí pripravenosť vojakov štátov Vyšehradskej skupiny, príslušníkov Národnej gardy štátu Indiana a Pozemných síl USA v Európe," priblížila hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Danka Capáková.

Cieľom Slovak Shield 2018, jedného z najvýznamnejších vojenských cvičení v stredoeurópskom priestore, je príprava na aktuálne bezpečnostné hrozby. "Séria cvičení sa uskutoční od 14. do 28. septembra 2018 a bude zameraná na precvičenie takticko-operačných spôsobilostí a schopností na všetkých úrovniach velenia a riadenia, výcvik veliteľstva a štábu 2. mechanizovanej brigády, prípravu a výcvik veliteľstva operačného zoskupenia, ako aj na prípravu a výcvik veliteľstva vzdušného komponentu," spresnila hovorkyňa rezortu obrany.

Miestom medzinárodného cvičenia budú priestory Centra výcviku Lešť i simulačné centrum Akadémie Ozbrojených síl gen. M. R. Štefánika v Liptovskom Mikuláši. Vojaci využijú aj ďalšie výcvikové zariadenia zúčastnených útvarov ozbrojených síl na celom území Slovenskej republiky. Slovensko bude zahraničných partnerov na tomto cvičení hostiť už po štvrtýkrát.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.