Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 25. apríl 2024Meniny má Marek
< sekcia Slovensko

P. Gajdoš je pripravený informovať poslancov o procesoch aj plánoch

Na archívnej snímke minister obrany SR Peter Gajdoš. Foto: TASR - Martin Palkovič

Opoziční poslanci z OĽaNO, Sme rodina a SaS v utorok oznámili, že svojimi podpismi iniciujú mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, na ktorej chcú hovoriť o modernizácii slovenskej armády.

Bratislava 6. februára (TASR) - Ministerstvo obrany (MO) SR rešpektuje vôľu opozičných poslancov zvolať mimoriadnu parlamentnú schôdzu k modernizácii armády, pričom šéf rezortu Peter Gajdoš (SNS) je pripravený informovať o všetkých procesoch a plánoch. Pre TASR to uviedla hovorkyňa MO Danka Capáková.

Podľa jej slov bude Gajdoš poslancov informovať tak, ako to už urobil verejne aj prostredníctvom Bezpečnostnou radou a vládou SR schváleného dlhodobého plánu rozvoja.

Opoziční poslanci z OĽaNO, Sme rodina a SaS v utorok oznámili, že svojimi podpismi iniciujú mimoriadnu schôdzu Národnej rady SR, na ktorej chcú hovoriť o modernizácii slovenskej armády. Tvrdia totiž, že miliardy eur vynaložené na nákup armádnej techniky musia byť pod verejnou kontrolou. Na tlačovej konferencii to oznámil predseda poslaneckého klubu OĽaNO Richard Vašečka. Zasadnutie pléna sa bude musieť konať do siedmich dní.Vašečka upozornil, že koaličná SNS aktuálne prišla s "prevratným návrhom, ktorý výrazne zlepší život na Slovensku". "Chcú zabojovať za zrušenie možnosti cestovania poslancov vlakom zadarmo. Sme za. Ale SNS ide zároveň potichu meniť podmienky na nákup radarov za 60 miliónov eur. SNS používa zaklínadlo, že to bude čo najefektívnejšie a najtransparentnejšie, teda kým nás nechytia a kým nám na to neprídu," povedal Vašečka.

Opozičný poslanec uviedol, že postup národniarov neznepokojuje len jeho. "Zrazu aj predseda poslaneckého klubu Smeru-SD Martin Glváč žiada zvolanie brannobezpečnostného výboru. Glváč nie je jeho členom. A keď sa na to pýtame my, tak podľa koalície vytĺkame politické body. My však nežiadame mimoriadny výbor, ale mimoriadne plénum. Máme toho dosť, je to priveľmi vážna vec. Ide o miliardy eur z našich spoločných zdrojov, ktoré sa majú minúť v priebehu štyroch volebných období na transportéry, stíhačky a radary," dodal.