Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 17. jún 2024Meniny má Adolf
< sekcia Slovensko

Modrým, Most-Híd pomáhajú s programom aj exministri I.Mikloš a Ľ.Kaník

Na snímke podpredseda strany Modrí, Most-Híd Ľuboš Schwarzbacher. Foto: TASR- Jaroslav Novák

Strana mieni počas kampane čo najviac času stráviť v teréne a medzi ľuďmi.

Bratislava 10. júna (TASR) - Mimoparlamentná strana Modrí, Most-Híd (MM) spolupracuje pri tvorbe programu aj s bývalými ministrami financií a sociálnych vecí Ivanom Miklošom a Ľudovítom Kaníkom. TASR to potvrdil podpredseda strany Modrí, Most-Híd Ľuboš Schwarzbacher.

"Pri tvorbe nášho programu spolupracujeme s viacerými odborníkmi z rôznych oblastí. Niektorí sú v úlohe konzultantov v štádiu pripomienok, iní v úlohách garantov za jednotlivé oblasti. Veľmi nás teší, že s nami spolupracujú aj bývalí ministri a hlavné postavy reforiem v minulosti Ivan Mikloš a Ľudovít Kaník," uviedol pre TASR Schwarzbacher.

V zahranično-politickej oblasti konzultuje strana niektoré riešenia aj s predstaviteľmi ruskej demokratickej opozície. "Ich mená zatiaľ zverejniť nemôžeme, ale jedného z nich predstavíme už budúci týždeň na tlačovej konferencii," doplnil.

Modrí, Most-Híd chce pretvoriť Slovensko na demokratickú, prosperujúcu a bezpečnú krajinu. "Už sme to dokázali raz a sme odhodlaní dokázať to znova. Sme radi, že nás pri tom podporia aj Béla Bugár či Ivan Mikloš, ktorí síce kandidovať nebudú, ale pomôžu nám v kampani," uviedla strana vo svojom stanovisku po oficiálnom vyhlásení termínu predčasných volieb. Uskutočnia sa 30. septembra.

Strana mieni počas kampane čo najviac času stráviť v teréne a medzi ľuďmi. "V lete sa budeme stretávať pri športovaní, na turistických vychádzkach alebo pri návštevách kultúrnych pamätihodností," opísali Modrí, Most-Híd s tým, že chcú počúvať názory ľudí a vysvetľovať svoje plány.

"Chceme byť viditeľní a dostupní. Spolu so štartom Tour de France vytiahneme opäť bicykle aj my a spustíme našu vlastnú Tour de Slovakia," avizujú Modrí, Most-Híd.