< sekcia Slovensko

Most-Híd: Privítali by sme liberálne strany na jednej kandidátke

Na archívnej snímke predseda strany Most-Híd Béla Bugár. Foto: TASR Martin Baumann

V prípade, že sa politikom liberálneho prúdu nepodarí nájsť dohodu, strana Most-Híd si vie predstaviť aj iné riešenie.

Bratislava 17. júla (TASR) - Vládna strana Most-Híd by privítala, keby liberálne strany našli vyhovujúci model a išli do najbližších volieb na jednej kandidačnej listine. V reakcii na ponuku SaS to pre TASR uviedla hovorkyňa Mosta-Híd Klára Debnár. SaS uviedla, že by privítala, keby sa maďarské strany spojili na jednu kandidátku, prípadne im ponúka miesta na svojej listine.

V prípade, že sa politikom liberálneho prúdu nepodarí nájsť dohodu, strana Most-Híd si vie predstaviť aj iné riešenie. "Také, že sa na našej kandidátke objaví niekoľko nespochybniteľných osobností z liberálneho prostredia, ktorým leží na srdci osud regiónov, menšín, práva a slobody, a ktoré sú nám svojím životným príbehom a hodnotami blízke," reagoval podpredseda Mosta-Híd Ábel Ravasz.

Mimoparlamentná SMK vníma ponuku SaS pozitívne, avšak v záujme vytvorenia maďarskej jednoty na Slovensku rokuje s ostatnými maďarskými stranami o budúcej spolupráci. "Dohody sú na dobrej ceste," odkázala tlačová tajomníčka strany Helena Fialová.

Líder mimoparlamentného Maďarského fóra Zsolt Simon uviedol, že kandidáti strany nebudú na kandidačnej listine SaS ani žiadnej slovenskej strany. "Pre nás je prioritné, aby sme maďarskými hlasmi vytvorili maďarské zastúpenie v Národnej rade. Uvedomujeme si, že bez hlasov maďarskej menšiny sa Slovensko nebude meniť k lepšiemu," reagoval Simon.