< sekcia Slovensko

Rezort práce o koncepte exekučnej amnestie:Vyžaduje si širšiu diskusiu

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Navrhovaná novela z dielne rezortu spravodlivosti plánuje zaviesť nové donucovacie opatrenia pre tých, ktorí ignorujú rozhodnutie súdu a neplnia si povinnosť týkajúcu sa nepeňažných plnení.

Bratislava 19. októbra (TASR) - Koncept exekučnej amnestie si vyžaduje širšiu politickú diskusiu. Pre TASR to uviedla hovorkyňa Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny (MPSVR) SR Michaela Slivková Kirňaková.

"Vzhľadom na uplatnenú zásadnú pripomienku MPSVR SR bol zo strany Ministerstva spravodlivosti (MS) SR ponúknutý priestor na prediskutovanie konceptu exekučnej amnestie," spresnila s tým, že vyhodnocovanie medzirezortného pripomienkového konania novely Exekučného poriadku stále pokračuje.

Navrhovaná novela z dielne rezortu spravodlivosti plánuje zaviesť nové donucovacie opatrenia pre tých, ktorí ignorujú rozhodnutie súdu a neplnia si povinnosť týkajúcu sa nepeňažných plnení. Za ignorovanie rozhodnutia súdu by sa mohla zvýšiť sankcia až na 30.000 eur, hroziť by tiež mohlo zadržanie vodičského preukazu. MS SR zároveň navrhuje, aby sa využívanie takzvaného inštitútu vydržania prenieslo z notárov na súdy.