Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 20. máj 2024Meniny má Bernard
< sekcia Slovensko

Okresným súdom klesla od začiatku roka nerozhodnutá agenda

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Najvyšší priemerný počet nerozhodnutých vecí v civilnej, obchodnej a trestnej agende pripadá na sudcu Okresného súdu (OS) Bratislava I.

Bratislava 4. augusta (TASR) - Od začiatku roka klesla okresným súdom nerozhodnutá agenda o 25.108 vecí. Celkovo okresné súdy zaznamenali 385.118 nových vecí a do 30. júna vydali 410.226 rozhodnutí. Vyplýva to z informácií, ktoré na svojom webe zverejnilo Analytické centrum (AC) Ministerstva spravodlivosti (MS) SR.

Najvyšší priemerný počet nerozhodnutých vecí v civilnej, obchodnej a trestnej agende pripadá na sudcu Okresného súdu (OS) Bratislava I (412). Naopak, najmenej nerozhodnutých vecí na jedného sudcu je na OS v Rimavskej Sobote (76,63). Na jedného okresného sudcu pripadá priemerne vyše 179 nerozhodnutých vecí, pričom priemerne sudca rozhodne v civilnej, obchodnej a trestnej agende za mesiac 35,52 vecí.

Od začiatku roka mesačne v prepočte na jedného sudcu napadlo v rámci tejto agendy najviac vecí na OS Prešov (46,41). Najmenší mesačný nápad na sudcu zaznamenali v tomto roku na OS Svidník (21,33). Priemerný nápad na jedného sudcu v civilnej, obchodnej a trestnej agende predstavuje takmer 33 vecí za mesiac.