Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Piatok 31. marec 2023Meniny má Benjamín
< sekcia Slovensko

MŠVVaŠ: Financovanie pedagogických asistentov je v procese riešenia

Ilustračná fotka. Foto: TASR - Lukáš Grinaj

Podľa rezortu je potrebné prihliadať i na to, aby nespôsobovali poradenskému systému ďalšiu administratívnu záťaž.

Bratislava 22. novembra (TASR) - Opatrenie, ktorým majú byť financovaní pedagogickí asistenti z plánu obnovy a odolnosti, je aktuálne stále v procese riešenia. Pre TASR to uviedol odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR v reakcii na kritiku bývalého ministra školstva Branislava Gröhlinga (SaS), ktorý tvrdí, že zvýšenie počtu pedagogických asistentov z plánu obnovy blokuje rezort školstva.

"Metodické, finančné aj personálne aspekty tohto opatrenia je totiž potrebné nastaviť tak, aby boli prehľadné vo vzájomných vzťahoch poradenského centra, školy a ich zamestnancov," uviedli z ministerstva školstva. Podľa rezortu je potrebné prihliadať i na to, aby nespôsobovali poradenskému systému ďalšiu administratívnu záťaž, keďže od 1. januára 2023 nadobúda účinnosť transformácia systému poradenstva a prevencie. Ako dodali, termín platnosti daného opatrenia je nastavený od 1. decembra.

Zvýšenie počtu pedagogických asistentov z plánu obnovy blokuje MŠVVaŠ SR. Projekt bol kompletne pripravený na spustenie, no ministerstvo ho dodnes zdržuje, tvrdí Gröhling.