Quantcast
< sekcia Slovensko

Školám s vyučovacím jazykom maďarským modernizujú didaktické pomôcky

Ilustarčná snímka. Foto: TASR/AP

Didaktické prostriedky v podobe videí, pracovných listov, zbierok úloh a cvičení, zvukových nahrávok a ďalších materiálov boli vytvorené učiteľmi z praxe.

Bratislava 28. januára (TASR) - Pracovné listy, zbierky úloh a cvičení, videá či zvukové nahrávky. To všetko je súčasťou nového balíka didaktických pomôcok Slovenčina INAK pre základné školy s vyučovacím jazykom maďarským. Ich aktualizáciu iniciovalo ministerstvo školstva ako nevyhnutnú súčasť modernizácie národnostného školstva. TASR o tom v piatok informoval odbor komunikácie a marketingu rezortu školstva.

Nové podporné materiály a rozvojové aktivity sú určené pre žiakov prvého až piateho ročníka základných škôl s vyučovacím jazykom maďarským. Cieľom je zlepšenie vyučovania slovenského jazyka a literatúry.

"Záleží nám na tom, aby aj deti a žiaci zo škôl s vyučovacím jazykom maďarským mali vytvorené moderné a podnetné prostredie na výučbu a aby mali všetky deti bez výnimky v školách poskytnuté rovnaké možnosti na vytváranie úspešnej budúcnosti," popísala dôvody vydania nových pomôcok štátna tajomníčka rezortu školstva pre národnostné školstvo, inkluzívne a celoživotné vzdelávanie Svetlana Síthová. Didaktické prostriedky v podobe videí, pracovných listov, zbierok úloh a cvičení, zvukových nahrávok a ďalších materiálov boli vytvorené učiteľmi z praxe.

"Právo na zachovanie a rozvoj kultúrnej a jazykovej identity národnostných menšín začína v rodinách a domácnostiach, považujeme však za dôležité, aby plynule pokračovalo aj do školských lavíc a bolo súčasťou vzdelávania národnostných menšín," dodala Síthová.