Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort školstva podporí vzdelávanie pedagógov z finančnej gramotnosti

Ilustračná foto. Foto: TASR/AP

Oblasťou podpory je organizačné zabezpečenie vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu v súlade s národným štandardom finančnej gramotnosti.

Bratislava 9. mája (TASR) - Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR bude v tomto roku prideľovať účelové finančné prostriedky na financovanie rozvojových projektov na podporu organizačného zabezpečenia vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu. Na výzvu je vyčlenených 53.500 eur. Informuje o tom rezort školstva na svojom webe.

Oblasťou podpory je organizačné zabezpečenie vzdelávania pedagogických zamestnancov v oblasti finančnej gramotnosti a výchovy k podnikaniu v súlade s národným štandardom finančnej gramotnosti. Žiadosť sa predkladá online podľa metodického usmernenia k výzve spolu s troma prílohami (opis projektu, finančné zabezpečenie projektu s dokladom o spoluúčasti, rozpočet).

Na výzvu je vyčlenených 53.500 eur. Oprávnenými žiadateľmi sú zriaďovatelia základných a stredných škôl. Termín na predloženie žiadosti podľa zverejnených požiadaviek je 25. mája. Vyhodnotenie bude zverejnené najneskôr do 15. júna.