Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Slovensko

Karanténu v štátnych zariadeniach absolvovalo 23.600 občanov

Na snímke ubytovňa v Gabčíkove, ktorá slúži ako karanténa pre ľudí ktorí prišli zo zahraničia kvôli vírusu Covid 19. Foto: TASR - Martin Baumann

Stráviť karanténu v zariadeniach štátu umožnili od 13. marca opatrenia prijaté na spomalenie šírenia nového koronavírusu.

Bratislava 18. júna (TASR) - Celkovo 23.600 občanov absolvovalo karanténu v štátnych zariadeniach. Pre TASR to uviedli z tlačového odboru Ministerstva vnútra (MV) SR.

"Suverénne najviac, až 3689 osôb bolo ubytovaných v karanténnom centre v Gabčíkove, nasledujú Hotel Dixon Banská Bystrica, v ktorom bolo ubytovaných 899 osôb a Internát Medická 2 Košice, v ktorom bolo ubytovaných 852 osôb," priblížil rezort.

V súvislosti so štátnou karanténou eviduje ministerstvo aj podnety, napríklad na spôsob prepravy osôb, ktoré hranicu prekročili peši, do zariadení, ale aj podmienky v karanténnych zariadeniach. "Každý podnet preverujeme a zisťujeme, či boli pri konaní ministerstva dodržané všeobecne záväzné predpisy a o výsledkoch informujeme odosielateľa," deklarovalo MV SR.

Stráviť karanténu v zariadeniach štátu umožnili od 13. marca opatrenia prijaté na spomalenie šírenia nového koronavírusu. Po sprísnení opatrení od 6. apríla ju už občania prichádzajúci zo zahraničia museli absolvovať povinne. Povinná štátna karanténa aj tzv. e-karanténa je zrušená od 10. júna.