Quantcast
< sekcia Slovensko

Na Slovensku chce vzniknúť 15 nových politických strán

Ilustračná snímka. Foto: TASR Jaroslav Novák

Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Na registráciu potrebujú minimálne 10.000 podpisov od občanov.

Bratislava 27. júna (TASR) - Na Slovensku chce momentálne vzniknúť 15 nových politických strán. Oznámenie o zbieraní podpisov zverejnili na webstránke Ministerstva vnútra (MV) SR. Na registráciu potrebujú minimálne 10.000 podpisov od občanov.

Vzniknúť chcú subjekty ODS - Občianski demokrati Slovenska, Spoločenstvo národniarov Slovenska a Spoločná Občianska Komunita. Zverejnené sú tiež oznámenia strán a hnutí, ako Rómska strana, Spoločný cieľ, Pirátska strana, Národná sila Slovenska, Strana občanov Slovenska, ale aj Slovenská pirátska strana, Občan Národ Spravodlivosť, Naša vlasť, Spoločnosť, Domov - národná strana, Alternatíva pre Slovensko, Budúcnosť pre Slovensko.

Na Slovensku momentálne funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho je vyše 90 v likvidácii. Zakladatelia strany musia vyzbierať aspoň 10.000 podpisov, odovzdať ich ministerstvu a požiadať o registráciu. Ak splnia všetky zákonné podmienky, ministerstvo stranu zaregistruje.