Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér
< sekcia Slovensko

Ministerstvo vnútra: Za vyhrážanie bombovým útokom hrozí vysoký trest

Ilustračná snímka. Foto: Teraz.sk - Elena Halačová

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť, že v záujme eliminovania takýchto prípadov treba venovať zvýšenú pozornosť téme na celospoločenskej úrovni.

Bratislava 7. decembra (TASR) - Vyhrážka bombovým útokom je trestným činom, za ktorý hrozia vysoké tresty odňatia slobody. Pripomína to Ministerstvo vnútra (MV) SR v súvislosti s nedávnou bombovou hrozbou viacerým školám na Slovensku.

Ministerstvo vnútra SR apeluje na verejnosť, že v záujme eliminovania takýchto prípadov treba venovať zvýšenú pozornosť téme na celospoločenskej úrovni. Priblížilo, že polícia od januára do októbra tohto roka trestne stíhala za šírenie poplašnej správy dvoch maloletých a jedného mladistvého. Za násilie páchané na skupine obyvateľov boli trestne stíhaní štyria mladiství. Bombovú hrozbu z toho týždňa rieši ako prípad obzvlášť závažného zločinu teroristického útoku, kde hrozí páchateľovi až doživotný trest.

"Spoločne s ministerstvom školstva, ako aj ďalšími relevantnými inštitúciami by sme mali participovať na zintenzívnení osvety vo vzťahu k verejnosti, že každé takého konanie je nežiaduce, respektíve, ako môže spoločnosť prispieť k zamedzeniu takéhoto konania," uviedol minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD).