< sekcia Slovensko

Veľkonočná nedeľa prináša na Mýte pod Ďumbierom tradície

Ilustračné foto. Foto: TASR - Roman Hanc

Vynášanie Moreny, ukážka ľudového i moderného tanca a, samozrejme, poriadna horehronská muzika, to všetko je súčasťou kultúrneho programu.

Mýto pod Ďumbierom 21. apríla (TASR) – Veľkonočná nedeľa na Horehroní sa po šiesty raz nesie v znamení veľkonočných tradícií, folklóru a remesla. Podujatie Veľkonočné radosti, ktoré sa začalo popoludní v areáli lyžiarskeho strediska Mýto ski & fun centrum v Mýte pod Ďumbierom, oslavuje jarné sviatky aj tradičnými pochúťkami a grilovanými špecialitami.

"Vynášanie Moreny, ukážka ľudového i moderného tanca a, samozrejme, poriadna horehronská muzika, to všetko je súčasťou kultúrneho programu v podaní folklórnej skupiny Šťastné detstvo, tanečnej školy Tančekovo a muziky Veselých chlapcov z Horehronia. Návštevníkov čakajú remeselný trh, kontaktná minizoo s ovečkami, kozičkami a koníkmi či animácie. Novinkou a spestrením pre všetky deti je Veľkonočný rozprávkový les s premiérovou jarnou jazdou lanovkou," informovala o tom TASR Zuzana Tesáková, destinačná koordinátorka Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Horehronie.