Quantcast
< sekcia Slovensko

MZ SR: Zo Slovenska previezli do Belgicka prvého ukrajinského pacienta

Ilustračné foto. Foto: TASR - Pavol Ďurčo

Ministerstvo zdravotníctva priblížilo, že Slovensko, ktoré susedí s vojnou zmietanou Ukrajinou, potrebuje mať k dispozícii voľné kapacity nemocníc pre prípad, že by sa konflikt u susedov zintenzívnil.

Bratislava 14. apríla (TASR) - Zo Slovenska previezli do Belgicka prvého pacienta pochádzajúceho z Ukrajiny, ktorému sa tento rok skončilo povolenie na pobyt. Na Slovensku sa rozhodol ostať pre vypuknutie vojny na Ukrajine. Informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva (MZ) SR na sociálnej sieti.

Prvého marca ho v Bratislave zrazilo auto a bol s ťažkými zraneniami hospitalizovaný v nemocnici. "Po stabilizácii stavu bol v priebehu marca prevezený z Bratislavy do nitrianskej nemocnice," dodáva MZ SR.

Na sociálnej sieti MZ SR uviedlo, že začalo komunikáciu s partnermi z EÚ. Medzi prvými krajinami, ktoré boli ochotné ho prijať a pokračovať v jeho liečbe, bolo Belgicko.

MZ SR priblížilo, že Slovensko, ktoré susedí s vojnou zmietanou Ukrajinou, potrebuje mať k dispozícii voľné kapacity nemocníc pre prípad, že by sa konflikt u susedov zintenzívnil.