< sekcia Slovensko

Rezort diplomacie: Na prejazd Maďarskom nie je potrebné povolenie

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Martin Baumann

Občania SR tiež môžu využívať medzinárodné letisko Franza Liszta v Budapešti na odlety a prílety.

Bratislava 17. júna (TASR) – Na prejazd územím Maďarska nie je potrebné povolenie a občania SR môžu na územie vstúpiť bez povinnosti predloženia negatívneho testu na COVID-19 alebo karantény. TASR o tom informoval tlačový odbor Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí (MZVaEZ) SR.

"Cestný tranzit slovenských občanov alebo občanov Európskeho hospodárskeho priestoru, ktorí majú trvalý alebo prechodný pobyt na území SR, cez územie Maďarska nie je viazaný na žiadne povolenie či potvrdenie vydané maďarským policajným orgánom, t. j. môžu tranzitovať cez územie Maďarska a späť do SR," spresnil tlačový odbor MZVaEZ SR.

Občania SR tiež môžu využívať medzinárodné letisko Franza Liszta v Budapešti na odlety a prílety. "Upozorňujeme však, že medzinárodné letecké spoločnosti v zmysle stále platného núdzového stavu v Maďarsku môžu odmietnuť nástup do lietadla zahraničným cestovateľom vrátane občanov SR pri letoch, respektíve medzipristátiach, ktoré smerujú do Budapešti," uviedol rezort diplomacie. Odporúča preto cestujúcim preveriť u leteckých spoločností, či im bude umožnený nástup na palubu lietadla. Rezort diplomacie tiež dodal, že nie je v kompetencii Veľvyslanectva SR v Budapešti vydávať povolenia v prípade odmietnutia nástupu do lietadla a v takomto prípade odporúča zvoliť inú trasu návratu.