Quantcast
< sekcia Slovensko

Rezort diplomacie: CoFoE priniesla opatrenia pre všetky oblasti života

Na archívnej snímke minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan Korčok. Foto: TASR - Jakub Kotian

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok pri príležitosti Dňa Európy zdôraznil, že Európska únia (EÚ) predstavuje pre Slovensko najlepšiu záruku mieru, stability a prosperity.

Bratislava 9. mája (TASR) - Konferencia o budúcnosti Európy (CoFoE) priniesla 49 návrhov a 300 opatrení, ktoré sa týkajú všetkých oblastí života Európanov. Uviedlo to slovenské ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí pri príležitosti Dňa Európy a končiacej sa CoFoE.

Pripomína, že CoFoE je projekt celoeurópskych občianskych konzultácií, ktorý sa začal pred rokom. Návrhy a opatrenia sa týkajú ekonomiky, sociálnych otázok, životného prostredia a zmeny klímy, vzdelávania, zdravia, digitálnej transformácie, demokracie, hodnôt a bezpečnosti, tiež migrácie a úlohy EÚ vo svete, priblížil rezort.

Minister zahraničných vecí Ivan Korčok pri príležitosti Dňa Európy zdôraznil, že Európska únia (EÚ) predstavuje pre Slovensko najlepšiu záruku mieru, stability a prosperity. EÚ vníma ako spoločenstvo krajín založené na hodnotách právneho štátu, demokracie a slobody. SR je podľa neho jeho pevnou súčasťou.