Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 24. september 2023Meniny má Ľuboš aj Ľubor
< sekcia Slovensko

SR a Azerbajdžan podpísali zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia

Na snímke sprava minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Wlachovský a minister zahraničných vecí Azerbajdžanskej republiky Džejhun Bajramov počas stretnutia na pôde slovenskej diplomacie v stredu 7. júna 2023 v Bratislave. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Azerbajdžanský minister zahraničných vecí zároveň dodal, že krajina má ambíciu otvoriť na území SR ambasádu.

Bratislava 7. júna (TASR) - Zmluva o zamedzení dvojitého zdanenia vytvára podmienky na ďalšiu stimuláciu podnikateľských aktivít medzi Slovenskom a Azerbajdžanom. Uviedol to slovenský minister zahraničných vecí Miroslav Wlachovský po tom, ako v stredu spolu s azerbajdžanským šéfom diplomacie Džejhunom Bajramovom medzivládnu zmluvu podpísali.

Obaja ju označili za dôležitú pre ďalší rozvoj medzinárodnej spolupráce. "Je to predpoklad na to, aby sa naše firmy mohli v Azerbajdžane rozvíjať, a to isté platí aj naopak," ozrejmil Wlachovský. Bajramov dodal, že zmluva chráni spoločnosti či investorov, ktorí sa rozhodnú investovať do iných krajín.

Diskutovali aj o možnosti dovozu plynu z Azerbajdžanu na Slovensko. "Ropa už začala tiecť do Slovnaftu, rovnako chceme aby na Slovensko prichádzal aj plyn z Azerbajdžanu," uviedol slovenský šéf diplomacie. Aktuálne je podľa neho potrebné pretaviť politickú podporu do konkrétnych rokovaní medzi prevádzkovateľmi. "My sme sa v rokovaniach posunuli ďalej, teraz to ide na nižší stupeň, že treba dohodnúť konkrétne podmienky," vysvetlil. Bajramov verí, že plyn by mohol na Slovensko začať prúdiť niekedy v roku 2027.

Azerbajdžanský minister zahraničných vecí zároveň dodal, že krajina má ambíciu otvoriť na území SR ambasádu. "Sme si istí, že to podporí vzťahy, ale aj medzinárodnú spoluprácu medzi Slovenskom a Azerbajdžanom," skonštatoval.