< sekcia Slovensko

Na bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. podali ďalšiu obžalobu

Na archívnej snímke bývalý špeciálny prokurátor Dušan K. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. odsúdil v pondelok 20. septembra v inej veci ŠTS v Pezinku na 14-ročné väzenie.

Bratislava 21. septembra (TASR) - Na bývalého špeciálneho prokurátora podali ďalšiu obžalobu pre zločin prijímania úplatku. Pre TASR to potvrdila hovorkyňa Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) Katarína Kudjáková. Upozornil na to portál Aktuality.sk

"Obžaloba Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) v tejto trestnej veci bola podaná na ŠTS 14. septembra. Napadla zákonnému sudcovi na pracovisku v Banskej Bystrici," spresnila hovorkyňa. Obžalobu podali aj na podnikateľa Petra K. pre prečin podplácania. Podľa medializovaných informácií mal od neho prijať Dušan K. úplatok vo výške 50.000 eur za odňatie spisov jednému z prokurátorov ÚŠP.

Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana K. odsúdil v pondelok (20. 9.) v inej veci ŠTS v Pezinku na 14-ročné väzenie. Vymeral mu aj trest prepadnutia majetku. Podľa súdu je vinný vo všetkých štyroch bodoch obžaloby. Mal pomáhať zločineckej skupine takáčovcov, zobrať úplatok, ako aj vynášať informácie o prebiehajúcich trestných konaniach zo špeciálnej prokuratúry. Rozsudok nie je právoplatný.