Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Streda 26. jún 2024Meniny má Adriána
< sekcia Slovensko

Ekonomická univerzita v Bratislave začne zimný semester online výučbou

Na archívnej snímke budova Ekonomickej univerzity v Bratislave. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Zimný semester akademického roku 2021/2022 začnú na Ekonomickej univerzite v Bratislave v pondelok 20. septembra.

Bratislava 6. septembra (TASR) – Na Ekonomickej univerzite v Bratislave sa bude výučba v termíne od 20. septembra do 8. októbra realizovať podľa rozvrhu online formou. Pre TASR to potvrdil vedúci centra komunikácie a vzťahov s verejnosťou Ekonomickej univerzity v Bratislave Miroslav Horňák.

Zimný semester akademického roku 2021/2022 začnú na Ekonomickej univerzite v Bratislave v pondelok 20. septembra. "V prípade priaznivej epidemickej situácie bude online forma výučby od 11. októbra nahradená prezenčnou formou pri dodržiavaní všetkých protiepidemických opatrení, opatrení Úradu verejného zdravotníctva SR a v nadväznosti na aktuálny COVID automat pre daný okres," priblížil Horňák. O tejto skutočnosti budú študenti a učitelia podľa Horňáka včas informovaní.

Organizácia a prevádzka vysokých škôl bude v réžii samotných škôl. Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR však odporúča, aby štúdium prezenčnou formou bolo umožnené tam, kde to epidemiologická situácia dovoľuje. V prípade, že sa niektorý okres dostane do inej farby podľa COVID automatu, situácia sa prehodnotí.