Quantcast
< sekcia Slovensko

Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných celkovo 72.000 ľudí

Pápež František, foto z archívu. Foto: TASR/AP

Do Šaštína sa zaregistrovalo okolo 37.000 ľudí, čo predstavuje viac ako polovicu zo všetkých zaregistrovaných záujemcov.

Bratislava 7. septembra (TASR) – Na podujatia s pápežom je zaregistrovaných zatiaľ okolo 72.000 ľudí. Najväčší záujem má verejnosť zatiaľ o posledný deň návštevy pápeža na Slovensku, teda 15. septembra, keď bude Svätý Otec v Šaštíne. TASR to potvrdil hovorca Konferencie biskupov Slovenska Martin Kramara.

Do Šaštína sa zaregistrovalo okolo 37.000 ľudí, čo predstavuje viac ako polovicu zo všetkých zaregistrovaných záujemcov. "Do Prešova sa doposiaľ prihlásilo zhruba 19.000 ľudí," priblížil Kramara. O stretnutie pápeža s rómskou komunitou na Luniku IX v Košiciach a o stretnutie s mladými na Štadióne Lokomotíva v Košiciach prejavilo záujem dokopy 16.000 ľudí.

Verejnosť sa môže od pondelka (6. 9.) prihlásiť na podujatia s pápežom už i v OTP režime (očkovaní, testovaní a po prekonaní ochorenia COVID-19). "Do rána sa na podujatia v režime OTP prihlásilo okolo 3000 ľudí," priblížil Kramara.

Pápež František na septembrovej (12. - 15. 9.) návšteve Slovenska zavíta do Bratislavy, Košíc, Prešova a Šaštína. Stretne sa s troma najvyššími ústavnými činiteľmi, ale aj zástupcami židovskej či rómskej komunity. V Šaštíne je na programe svätá omša s homíliou Svätého Otca.