< sekcia Slovensko

Na Slovensko bolo dovezených 74 ton zdravotníckeho materiálu z Číny

Ilustračná snímka. Foto: TASR – Vladimír Benko/MV SR

Dovoz zdravotníckeho materiálu bol realizovaný prostredníctvom programu NATO - SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla.

Bratislava 25. marca (TASR) – Na Slovensko bolo dovezených 74 ton zdravotníckeho materiálu z Číny. S jeho vykladaním a následnou prepravou do priestorov Správy štátnych hmotných rezerv SR pomáhali profesionálni vojaci z Veliteľstva posádky Bratislava. TASR o tom informoval León Zázrivý z tlačového oddelenia Ministerstva obrany (MO) SR.

"Profesionálni vojaci dnes v priestoroch bratislavského letiska pomáhali s prepravou zdravotníckeho materiálu, ktorý je určený na pomoc v boji s novým koronavírusom. Som preto veľmi rád, že naši vojaci sú v súčasnosti oporou, s ktorou môžu občania Slovenska počítať," povedal minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO). Dodal, že príslušníci Ozbrojených síl SR zároveň plnia asistenčné úlohy v zmiešaných hliadkach Policajného zboru SR.

Dovoz zdravotníckeho materiálu bol podľa Zázrivého realizovaný prostredníctvom programu NATO - SALIS s využitím veľkokapacitného transportného lietadla. "Obsahom zásielky zdravotníckeho materiálu sú ochranné rúška, rukavice a tiež ochranný odev," dodal Zázrivý.