< sekcia Slovensko

Na Slovensku v stredu pribudlo 53 prípadov ochorenia COVID-19

Zdravotníčka v ochrannom odeve na zabránenie šíreniu nového koronavírusu robí výter mužovi počas testovania na ochorenie COVID-19 . Foto: TASR/AP

Celkovo krajina doteraz eviduje 1851 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19.

Bratislava 9. júla (TASR) - V stredu (8. 7.) na Slovensku pribudlo 53 prípadov nákazy novým koronavírusom. Celkovo krajina doteraz eviduje 1851 pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Situácia so šírením nového koronavírusu na Slovensku je pod kontrolou. Uviedlo to na sociálnej sieti ministerstvo zdravotníctva. Regionálne úrady verejného zdravotníctva majú podľa ministerstva podchytené ohniská a nastavené sú protiepidemické opatrenia. Situáciu však priebežne rezort monitoruje a bude aktuálne informovať.

Z 53 nových prípadov je 14 z Prešovského kraja, 12 z Košického kraja, 11 z Bratislavského kraja. V Žilinskom kraji evidujú desať, v Trnavskom kraji tri, v Nitrianskom kraji dva prípady a v Trenčianskom kraji jeden nový prípad.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch:
Prešov (12),
Čadca (9),
Bratislava (9),
Košice (5),
Trebišov (3),
Sabinov (2),
Košice – okolie (2),
Piešťany (2),
Nové Mesto nad Váhom (1),
Gelnica (1),
Spišská Nová Ves (1),
Martin (1), Šaľa (1),
Dunajská Streda (1),
Malacky (1),
Senec (1),
Nové Zámky (1).

Je medzi nimi 31 mužov a 22 žien, sú vo veku od 1 do 89 rokov.


Ešte pred zverejnením stredajších štatistík informoval o počte nových prípadov na sociálnej sieti predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO). "Príliš veľa na to, aby sme sa naďalej mohli spoliehať len na zodpovednosť ľudí. Bohužiaľ," uviedol premiér.
Dosiaľ sa vykonalo 223.778 testov, pričom počas stredy laboratóriá otestovali 2284 vzoriek. Celkovo sa z ochorenia COVID-19 vyliečilo 1477 ľudí, v stredu pribudli štyria vyliečení pacienti.

Hospitalizovaných je desať osôb, z toho v siedmich prípadoch ide o ľudí s potvrdeným ochorením COVID-19. Na jednotkách intenzívnej starostlivosti sú traja a na pľúcnej ventilácii jeden pacient.

Na Slovensku počas stredy nepribudlo úmrtie pacienta s pozitívnym testom na nový koronavírus. Celkový počet úmrtí je dosiaľ 28. Sedemdňový kĺzavý medián je aktuálne na hodnote 20.
Priebeh testovania v zariadení v Trenčíne


Mesto Trenčín informovalo na sociálnej sieti, že v zariadení sociálnych služieb na Piaristickej ulici bol pozitívne testovaný klient. "V zariadení je vyhlásená karanténa, ktorá platí aj pre časť zamestnancov. V tomto čase prebieha plošné testovanie klientov a zamestnancov," uviedlo. Z prvej časti testovania je zatiaľ 70 vtoriek negatívnych.