Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 20. jún 2024Meniny má Valéria
< sekcia Slovensko

V SR vzniká nový inštitút pre výskum inteligentných technológií

Na archívnej snímke Mária Bieliková. Foto: TASR/Pavol Zachar

K financovaniu KInITu sa doteraz prihlásilo viacero súkromných subjektov, inštitút chce využívať aj vedecko-výskumné granty..

Bratislava 14. augusta (TASR) - Zlepšiť kvalitu výskumných aktivít a vzdelávania v oblasti informatiky a informačných technológií je cieľom nového Kempelenovho inštitútu inteligentných technológií (KInIT). Zaoberať sa bude výskumom inteligentných technológií - umelej inteligencie a viacerých oblastí informatiky a informačných technológií v úzkom prepojení s otázkami etiky v informačných technológiách a špecificky umelej inteligencie.

"Našou víziou je priniesť svetovú kvalitu výskumu a vývoja, ako aj budovať funkčné spolupráce s privátnym sektorom tak, aby Slovensko a Európa bola úspešnejšou a konkurencieschopnejšou krajinou,” uviedla Mária Bieliková, bývalá dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií (FIIT) Slovenskej technickej univerzity (STU), ktorá bude viesť tím vedcov pôsobiacich v inštitúte.

K financovaniu KInITu sa doteraz prihlásilo viacero súkromných subjektov, inštitút chce využívať aj vedecko-výskumné granty.