Quantcast
< sekcia Slovensko

Na východe Maďarska otvorili ďalšie dva hraničné priechody so SR

Ilustračná snímka. Foto: TASR - Pavel Neubauer

Maďarská vláda od 1. septembra najmenej na mesiac uzatvorila svoje hranice pre zahraničných turistov.

Budapešť 8. septembra (TASR) - V záujme pendlerov a zachovania pracovných miest znovuotvorili v utorok na východe Maďarska maďarsko-slovenské cestné hraničné priechody Kráľ – Bánréve a Hosťovce – Tornanádaska, informovala agentúra MTI.

Štátny tajomník maďarského rezortu vnútra Károly Kontrát pri tejto príležitosti novinárom uviedol, že v súčasnej pandemickej situácii je dôležité chrániť seniorov a školákov, pričom treba zabezpečiť nerušený chod ekonomiky.

"Cestovné obmedzenia sú veľmi dôležité, avšak (maďarská) vláda berie do úvahy osobitnú situáciu prihraničných regiónov, kde mnohí chodia pracovať za hranice," dodal Kontrát s poznámkou, že preto sa kabinet rozhodol pri zachovaní prísnych pravidiel otvoriť tieto hraničné priechody v Boršodsko-abovsko-zemplínskej župe.

Maďarská vláda od 1. septembra najmenej na mesiac uzatvorila svoje hranice pre zahraničných turistov. V prvej fáze zostalo otvorených iba šesť maďarsko-slovenských priechodov, postupne k nim pribudlo niekoľko ďalších. Občania cudzích krajín môžu od 1. septembra vstúpiť na územie Maďarska iba v odôvodnených prípadoch.


Spravodajca TASR Ladislav Vallach