Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Nedela 14. apríl 2024Meniny má Justína
< sekcia Slovensko

Na Slovensku bude v apríli spoločné rokovanie vlád SR a Ukrajiny

Slovenský premiér Robert Fico na stretnutí s ukrajinským kolegom Denisom Šmyhaľom v stredu 24. januára 2024 v Užhorode. Foto: TASR - Úrad vlády SR

Fico neuviedol, v ktorom slovenskom meste sa spoločné zasadnutie vlád uskutoční.

Praha 27. februára (TASR) - Na východnom Slovensku sa 11. apríla uskutoční spoločné zasadnutie vlád SR a Ukrajiny. Na summite premiérov Vyšehradskej štvorky (V4) v Prahe to oznámil slovenský premiér Robert Fico. Jeho kabinet bude s ukrajinskou vládou rokovať o projektoch dôležitých pre oba štáty, ale predovšetkým pre Ukrajinu, spresnil premiér, informuje spravodajkyňa TASR.

Fico neuviedol, v ktorom slovenskom meste sa spoločné zasadnutie vlád uskutoční.

Predseda slovenskej vlády sa koncom januára stretol v Užhorode so svojím ukrajinským partnerom Denysom Šmyhaľom. Vtedy rokovali okrem iného aj o blokovaní dovozu poľnohospodárskych produktov z Ukrajiny na Slovensko. Dohodli sa, že vlády oboch krajín sa sústredia na tri projekty spolupráce: železničné prepojenie medzi Kyjevom a Košicami, elektrické prepojenie medzi Mukačevom a Veľkými Kapušanmi a modernizáciu hraničného priechodu vo Vyšnom Nemeckom.

Zároveň sa vtedy dohodli, že Šmyhaľ zakrátko navštívi Slovensko, opäť v blízkosti spoločných hraníc. Premiéri aj ďalší členovia vlád by tam mali prebrať pokrok v dohodnutých záležitostiach a tiež sporné témy, informoval v januári Fico.


(spravodajkyňa TASR Barbora Vizváryová) bub