Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Štvrtok 18. júl 2024Meniny má Kamila
< sekcia Slovensko

Na Záhorí prebiehajú skúšky prvého dodaného tanku Leopard 2A4

Vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie prebiehajú v súčasnosti skúšky prvého dodaného tanku Leopard 2A4 (na sníimke). Ten Slovensko dostalo od Spolkovej republiky Nemecko v rámci náhrady za bojové vozidlá pechoty (BVP-1) darované Ukrajine. Ukončenie skúšok je plánované 31. marca. V priebehu tohto roka bude dodaných Ozbrojeným silám SR celkovo 15 tankov Leopard 2A4. Foto: TASR - MO SR

Ukončenie skúšok je plánované 31. marca.

Bratislava 20. marca (TASR) - Vo Vojenskom technickom a skúšobnom ústave Záhorie prebiehajú v súčasnosti skúšky prvého dodaného tanku Leopard 2A4. Ten Slovensko dostalo od Spolkovej republiky Nemecko v rámci náhrady za bojové vozidlá pechoty (BVP-1) darované Ukrajine. TASR o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO) SR Martina Kakaščíková.

"Nateraz prebiehajú skúšky bez akýchkoľvek nedostatkov," skonštatovala Kakaščíková. Ukončenie skúšok je plánované 31. marca.

Skúšky na overenie vybraných takticko-technických parametrov sú vykonávané na základe potreby zavedenia hlavného bojového tanku Leopard 2A4 a munície do Ozbrojených síl (OS) SR. Celkovo im bude v priebehu tohto roka dodaných 15 tankov Leopard 2A4.

V rokoch 2023 - 2025 bude priebežne dodávaná tanková munícia, náhradné diely, logistická podpora a tiež realizovaný výcvik osádok a dielenských špecialistov. Tankový prápor je súčasťou ťažkej mechanizovanej brigády, ktorej vybudovanie je hlavným záväzkom SR voči spojencom v rámci NATO.