Quantcast
< sekcia Slovensko

Naď: Kollárov návrh umožňujúci skrátiť volebné obdobie je nezmysel

Na snímke minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO) prichádza na 87. rokovanie vlády SR v Bratislave 28. júna 2022. Foto: TASR - Jaroslav Novák

Naď verí, že súčasný vládny kabinet dovládne až do volieb, želá si pokračovanie štvorkoalície.

Bratislava 28. júna (TASR) - Avizovaný návrh Borisa Kollára (Sme rodina) o ústavnom zákone, ktorý by umožnil skrátenie volebného obdobia, považuje minister obrany Jaroslav Naď (OĽANO) za nezmysel. Kollár však má právo ho predložiť. Nemyslí si, že je potrebné takýto zákon prijímať. Povedal to v utorok počas rokovania vlády.

Naď verí, že súčasný vládny kabinet dovládne až do volieb, želá si pokračovanie štvorkoalície. Na to, aby strana SaS začala opäť chodiť na koaličné rady, je podľa ministra potrebné rokovať s chladnou hlavou. "Uvedomiť si chyby ktoré robíme, vyvarovať sa im a ísť ďalej," podotkol minister. Deklaroval, že sa budú hľadať také riešenia, aby bol každý jeden koaličný partner spokojný.

Líder hnutia OĽANO a minister financií Igor Matovič pripomenul, že návrh o skrátenie volebného obdobia sa v parlamente riešil na začiatku roka. "My dlhodobo hovoríme, že by sa referendom mohlo skracovať volebné obdobie, okrem situácie predčasných volieb. Myslím si, že by to potom bolo nestabilné. Preto určite nebudeme tento návrh podporovať," povedal Matovič. V čase kríz by podľa neho nebolo vhodné, aby mala opozícia v rukách nástroj kedykoľvek parlament vypnúť.