Quantcast
< sekcia Slovensko

Najviac pozitívne testovaných PCR testami zaznamenal Bratislavský kraj

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 je najvyšší v Košickom (359) a najnižší v Trnavskom (121) kraji.

Bratislava 7. apríla (TASR) - Najviac pozitívne testovaných PCR testami v stredu (6. 4.) zaznamenal Bratislavský kraj, a to 865 osôb. Naopak, najmenej prípadov (406) hlásia z Nitrianskeho kraja. TASR o tom informovala hovorkyňa Národného centra zdravotníckych informácií (NCZI) Alžbeta Sivá.

"Za včerajší deň bolo ukončených 10.952 laboratórnych testov, pozitivita sa pohybovala na úrovni 55,80 percenta. NCZI za uplynulý deň zaznamenalo 4380 osôb s pozitívnym výsledkom. Z pohľadu okresov najnižší počet osôb s pozitívnym výsledkom PCR testu evidujú v Medzilaborciach (2), Zlatých Moravciach (4) a Gelnici (5)," priblížila hovorkyňa.

Počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 je podľa Sivej najvyšší v Košickom (359) a najnižší v Trnavskom (121) kraji. Z pohľadu vekových skupín je najvyšší podiel (1351) hospitalizovaných vo veku 65 a viac rokov. Z toho ich 738 nie je zaočkovaných. "Ide o dlhodobý trend a potvrdzuje konštatovanie, že na nemocničných lôžkach sa ocitajú zväčša nezaočkovaní seniori," doplnila Sivá.