Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Pondelok 11. december 2023Meniny má Hilda
< sekcia Slovensko

NAKA podala podnet na väzobné stíhanie Tibora G. a Romana S.

Tibor Gašpar, archívna snímka. Foto: TASR Pavel Neubauer

Tibora G. a Romana S. zadržali v piatok (11. 8.) v skorých ranných hodinách v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti.

Bratislava 12. augusta (TASR) - Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) podal v sobotu podnet na podanie návrhu na vzatie do väzby obvinených policajného exprezidenta Tibora G. a Romana S. v rámci policajnej akcie Ezechiel 7. Informoval o tom odbor komunikácie Prezídia Policajného zboru (PZ), pre TASR to potvrdil aj advokát Tibora G. Marek Para. Podnet podal vyšetrovateľ službukonajúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry spolu s kompletným vyšetrovacím spisom.

Polícia zároveň reagovala na sobotné medializované vyhlásenia, podľa ktorých je polícia nečinná a nepracuje cez víkend. "Vyšetrovateľ nepretržite od včerajšieho dňa, aj dnes, vykonáva v tejto veci úkony na Národnej kriminálnej agentúre," ozrejmila s tým, že výsledkom úkonov je podnet na väzobné stíhanie obvinených.

Tibora G. a Romana S. zadržali v piatok (11. 8.) v skorých ranných hodinách v súvislosti s podozrením z korupčnej trestnej činnosti. Okrem nich je obvinený aj nitriansky podnikateľ Norbert B. Policajnému exprezidentovi spolu s Norbertom B. vzniesli obvinenie z troch skutkov kvalifikovaných ako prečin podplácania. Tretiemu obvinenému Romanovi S. vniesli obvinenie zo zločinu založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a troch skutkov kvalifikovaných ako zločin prijímania úplatku.

Korupčné skutky sa týkajú podplácania verejného činiteľa v súvislosti s vyšetrovaním trestných vecí vedených na NAKA týkajúcich sa spoločnosti Doprastav, Váhostav a Technopol.