< sekcia Slovensko

NAKA zadržala osem osôb počas protidrogovej akcie v Senci a Pezinku

Snímka z policajnej akcie. Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Vyšetrovateľ NAKA obvinil päť osôb z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti.

Bratislava 22. apríla (TASR) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) v rámci stredajšej (21. 4.) protidrogovej akcie vykonala vyše 20 prehliadok rôznych priestorov, zadržala osem osôb. Vyšetrovateľ už päť ľudí obvinil. Okrem toho policajti zadržali aj väčšie množstvo omamných a psychotropných látok. Akcia sa zameriavala na elimináciu organizovanej skupiny zaoberajúcej sa distribúciou drog v okresoch Senec a Pezinok. TASR o tom informoval hovorca policajného prezídia Michal Slivka.

"Vykonali sme vyše 20 prehliadok rôznych priestorov. Zadržali sme osem osôb vo veku 21 až 44 rokov. Medzi zadržanými bola jedna žena a sedem mužov. Zaistili sme väčšie množstvo omamných a psychotropných látok. Tie momentálne skúmajú experti v policajných laboratóriách, aby určili množstvo dávok, ktoré by z nich bolo možné vyrobiť," priblížila polícia.

Hovorca dodal, že vo štvrtok vyšetrovateľ NAKA obvinil päť osôb z obzvlášť závažnej drogovej trestnej činnosti. "S vysokou pravdepodobnosťou bude žiadať aj ich väzbu. V súčasnosti s obvinenými pokračuje v procesných úkonoch. Ostatní zadržaní boli prepustení," dodal Slivka.