< sekcia Slovensko

NAKA zadržala Sheilu S., obvinená je z viacerých trestných činov

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Mladá žena sa mala v minulosti zúčastniť na podnecovaní k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich islamské vierovyznanie.

Bratislava 8. októbra (TASR) - Národná kriminálna agentúra (NAKA) vo štvrtok zadržala Sheilu S. Obvinená je z viacerých trestných činov. TASR o tom informoval hovorca Prezídia Policajného zboru Michal Slivka.

"Vyšetrovateľ aktuálne v tejto súvislosti vykonáva procesné úkony," spresnil. Polícia preto zatiaľ nemôže zverejniť bližšie informácie.

V minulosti mala zadržaná napríklad pomočiť a spáliť korán. Skutku sa mala podľa medializovaných informácií dopustiť v apríli 2017. Obvinenia voči nej boli vznesené aj zo zločinu výroby extrémistických materiálov v spolupáchateľstve, v súbehu s prečinom násilia proti skupine obyvateľov, prečinom hanobenia rasy a presvedčenia, ako i prečinom podnecovania k národnostnej, rasovej a etnickej nenávisti.

Mladá žena sa mala v minulosti zúčastniť na výrobe obrazovo zvukového materiálu podnecujúceho k nenávisti a násiliu proti skupine obyvateľov pre ich náboženské, konkrétne islamské, vierovyznanie.