Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Utorok 28. marec 2023Meniny má Soňa
< sekcia Slovensko

NAKA zadržala v rámci akcie Koloseum 11 osôb

Ilustračné foto. Foto: TASR - Ján Krošlák

Akciu vykonali na území Bratislavského a Trnavského kraja a bola zameraná na rozloženie zločineckej skupiny páchajúcej drogovú trestnú činnosť.

Bratislava 9. februára (TASR) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v rámci akcie Koloseum zadržali na Slovensku 11 osôb. Medzi zadržanými obvinenými osobami je aj príslušník Policajného zboru. Polícia o tom informuje na sociálnej sieti.

Priblížila, že akciu vykonali na území Bratislavského a Trnavského kraja a bola zameraná na rozloženie zločineckej skupiny páchajúcej drogovú trestnú činnosť. Vykonaných bolo podľa nej viacero domových prehliadok a prehliadok iných priestorov.

"Niektoré zaisťovacie úkony boli na základe európskeho vyšetrovacieho príkazu vykonané v Rakúsku tamojšími policajnými orgánmi," uviedla polícia. Zároveň informovala, že zaistili omamné látky, vyššiu finančnú hotovosť, nosiče dát a iné stopy, ktoré budú podrobené znaleckému skúmaniu.

Polícia získala informácie, že jedna z obvinených osôb sa nachádza na území Srbska. "Sudca Špecializovaného trestného súdu v tejto súvislosti vydal medzinárodný zatýkací rozkaz a vo veľmi krátkom čase došlo k zatknutiu obvinenej osoby," doplnila.

Podotkla, že v predmetnej veci naďalej prebiehajú úkony prípravného konania.