Quantcast
Spravodajský portál Tlačovej agentúry Slovenskej republiky
Sobota 20. júl 2024Meniny má Iľja a Eliáš
< sekcia Slovensko

NAKA zasahuje na ministerstve zdravotníctva

Ilustračná snímka. Foto: TASR

Rezort zdravotníctva deklaroval, že bude pri vyšetrovaní plne súčinné. Prípad bližšie komentovať nechcel.

Bratislava 30. októbra (TASR) - Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) zasahujú na ministerstve zdravotníctva. Polícia podrobnosti nekomentuje. Na zásah upozornila televízia Markíza, podľa ktorej súvisí s výzvou na obnovu nemocníc z plánu obnovy.

"Môžeme potvrdiť vykonávanie zaisťovacích úkonov v trestnom konaní na viacerých miestach," reagovala na otázky TASR hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová. Bližšie podrobnosti neuviedla, keďže ide o neverejné prípravné konanie.

Rezort zdravotníctva deklaroval, že bude pri vyšetrovaní plne súčinné. Prípad bližšie komentovať nechcel. "Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie sa k prípadu aktuálne nebudeme bližšie vyjadrovať," uviedla pre TASR hovorkyňa ministerstva Petra Lániková.

Policajti zasahovali aj na Žilinskom samosprávnom kraji. "Výzva z plánu obnovy a odolnosti na rekonštrukciu a modernizáciu je od začiatku sprevádzaná pochybnosťami o transparentnosti celého procesu, a preto vítame kroky vedúce k prešetreniu a orgánom činným v trestnom konaní poskytneme plnú súčinnosť," povedala pre TASR hovorkyňa Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) Eva Lacová.

Európska prokuratúra, ktorá vedie trestné stíhanie v súvislosti s finančnými prostriedkami z plánu obnovy, nepotvrdila ani nevyvrátila, či zásah súvisí s dozorovanou vecou. "V prípade ak áno, po ukončení úkonov trestného konania je možné očakávať vydanie tlačovej správy, a to priamo tlačovým oddelením EPPO v Luxemburgu," povedal pre TASR európsky delegovaný prokurátor Martin Pacalaj.