< sekcia Slovensko

Návštevy a telefonáty v kolúznej väzbe začali schvaľovať elektronicky

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

Zmeny v postupe pri zasielaní žiadostí sa nevzťahujú na osoby v kolúznej väzbe, ak v ich prípade ide už o konanie pred súdom (po podaní obžaloby), alebo ak tieto žiadosti schvaľuje prokurátor.

Bratislava 10. júna (TASR) – Súhlasy s návštevami a telefonátmi obvineným v kolúznej väzbe sú od štvrtka schvaľované prostredníctvom elektronickej pošty. TASR o tom informovala Anna Ragasová z úseku koordinácie a styku s verejnosťou Zboru väzenskej a justičnej stráže (ZVJS).

„Na základe vzájomnej dohody medzi Generálnym riaditeľstvom ZVJS a Prezídiom Policajného zboru bude s účinnosťou od 10. júna na získanie súhlasu, resp. nesúhlasu alebo vyhradenia si prítomnosti vyšetrovateľa pri telefonovaní alebo návšteve využívaná elektronická pošta,“ spresnila Ragasová. Dodala, že po doručení rozhodnutia vyšetrovateľa do určenej emailovej schránky, bude o tomto rozhodnutí príslušník zboru informovať žiadateľa.

„V prípade súhlasu s návštevou, príslušník odosiela pozvánku k návšteve určenej osobe a v prípade povolenia telefonovania zaeviduje telefónne číslo,“ doplnila. Ako ďalej uviedla, zmeny v postupe pri zasielaní žiadostí sa nevzťahujú na osoby v kolúznej väzbe, ak v ich prípade ide už o konanie pred súdom (po podaní obžaloby), alebo ak tieto žiadosti schvaľuje prokurátor.